Bikepark Olomouc

BikePark Olomouc odstartoval sezónu

Uplynulý víkend se konal druhý ročník závodů v Bike Parku Olomouc, No Chain Dual Slalom & Dirt OL-jam. Opět se tu kombinovala rychlost, adrenalin a neskutečné triky! Počasí si s námi sice pohrávalo celý týden před akcí, ale nakonec se částečně umoudřilo a závody se mohly bez větších problémů odjet. Zima sice trochu byla, sem tam nás lehce překvapila i menší přeháňka, ale to nikoho nerozhodilo a věříme, že si všichni ježdění na Hané pořádně užili.

DSCF7210

DSCF7327

Jak již sám název akce naznačuje, závodilo se ve dvou disciplínách. Na dual slalomové trati se lítalo neskutečnou rychlostí na kolech bez řetězu, a proto bylo důležité dokonale zvládat techniku pohupování se na boulích a v klopenkách. Po kvalifikační jízdě, kdy jel každý sám na čas, se vytvořily dvojice (32 závodníků postupovalo do hlavního závodu) a už se šlo do napínavých soubojů, kdy vyřazovacím systémem nejdříve vznikla nejrychlejší šestnáctka, potom osmička, následně zbyli už jen 4 nejrychlejší, kteří se mezi sebou utkali o první místo a hodnotné ceny. Po celém dni byl nakonec zaslouženě nejrychlejší Mikuláš Nevrkla, před Jirkou Gergelem. Třetí skončil loňský vítěz Jakub Kantor a nepopulární bramboru bral Dan Voráček.

DSCF7433

DSCF7459

DSCF7414

V ženách si to ve finále rozdaly bikrosové olympioničky, Jana Horáková a Romana Labounková. Zlato nakonec brala Romana a srovnala tak vzájemné závodní skóre při dualových závodech na 1:1 (loni v Olomouci vyhrála Jana). Třetí placku brala Tereza Machalová.
Kategorii do 15 let vyhrál Adam Nor, druhý skončil Adam Kappel a na třetím místě dojel Filip Žerava.
O pořádnou podívanou se postarala desítka kluků, kteří se vrhli na sice menší, ale zato techničtější skoky a snažili se diváky i porotu zaujmout co nejnáročnějšími triky. K vidění byly parádní triky jako backflip onefoot-xup, 360-barspin, superman seat grab a další a další náročné variace. Nejnáročnější jízdu předvedl a nejvíce bodů od poroty nakonec získal Ondra Kremser, druhý si doskákal Michal Hajtr a třetí skončil domácí Honza Volf!

DSCF7234

DSCF7244

DSCF7215

DSCF7268

DSCF7228

Všem, kteří dorazili a nenechali se odradit počasím, patří velký díky za skvělé výkony a pořádnou show! Teď už jen zbývá všem popřát pohodovou bikovou sezónu 2017, a pokud budete chtít, stavte se za námi do Bike Parku Olomouc i během celého roku.

DSCF7511

DSCF7534

DSCF7485

Od května se zde budou konat pravidelné tréninky. Každou středu od 17:00 (pokud nebude nepřízeň počasí) se zde bude jezdit pod dohledem zkušeného trenéra, který bude pomáhat zájemcům o zlepšování techniky jízdy na kole. Více informací najdete vždy na stránkách bike parku www.bikeparkolomouc.cz nebo na FB https://www.facebook.com/bikeparkolomouc/

DSCF7238
Foto: Jara Sijka