Bikepark Olomouc

Bike Park Olomouc hostil první závody!

Uplynulý víkend se konaly v novém Bike parku Olomouc první oficiální závody. Pro všechny účastníky byly připraveny 2 tratě, na kterých se odehrály 2 rozdílné atraktivní závody. Na dual slalomové trati, která obsahuje spoustu boulí, klopených zatáček, skoků, se jely závody bez šlapání, kdy jezdci pouhým pumpováním a správným projížděním překážek museli získat rychlost, a dostat se co nejdříve do cíle. Druhou disciplínou byl dirt jump na největších skocích v areálu, kde jezdci lítali vzduchem a předváděli náročné triky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Při dual slalomu se závodí na dvou identických tratích, na kterých jedou závodníci zároveň vedle sebe, nesmí si tratě vzájemně překřížit, a jejich cílem je danou dráhu sjet rychleji než soupeř. Vyřazovacím způsobem se potom jezdci eliminují, až zůstanou 4 nejrychlejší, kteří se mezi sebou utkají ve velkém i malém finále. Závody se jely na 2 vítězné jízdy a několikrát se stalo, že o vítězi rozhodovala až třetí, rozhodující jízda. Na premiérovou akci dorazili bikeři nejen z Olomouce a okolí, ale i z Ostravy, Velkého Meziříčí,… Velkou radost nám udělala i účast dvou olympioniček z BMX (bikros) Jany Horákové a Romany Labounkové, které na trati předváděli vyrovnané a napínavé souboje. Počasí přálo celý den na výbornou a tak nic nebránilo tomu, aby si všichni bikeři i diváci celou sobotu dokonale užili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Do nejlepší čtveřice v dual slalomu se nakonec probojovali vítěz kvalifikace Aleš Rogožan, Jakub Kantor, místní biker Honza Holík a bikrosový závodník Dan Havela. Po velmi vyrovnaných a napínavých bojích se nakonec stal vítězem Jakub Kantor, před Alešem Rogožanem, třetí místo ukořistil Honza Holík, který v malém finále porazil Dana Havelu. V ženské kategorii finálovou jízdu těsně vyhrála Jana Horáková před Romanou Labounkovou. Na třetím místě dojela stále se usmívající Kateřina Tatarkovičová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Další disciplínou, ve které se soutěžilo, byl dirt jump, při kterém jezdci skákali na hliněných skocích a ve vzduchu předváděli dech beroucí triky. Kluci se s technickými skoky v Bike Parku Olomouc skvěle poprali a k vidění byly opravdu pořádné polety. Nechyběly otočky o 360 stupňů, triky jako tailwhip (protočení kola), superman seatgrab, barspin (protočení řídítek) a další a další. S velkým přehledem a neskutečným stylem si první místo vyskákal Kuba Hejl, druhý skončil Honza Hůlka a třetí dojel Josef Kozina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gratulujeme všem závodníků a děkujeme všem diváků za účast a skvělé fandění.
Foto: Filip Matuš, Michal Piňos

OLYMPUS DIGITAL CAMERA